RTU Zinātniskā bibliotēka aicina aktīvāk izmantot pasaulē vadošās datubāzes

IEEE Xplore Digital Library - visplašākā datubāžu pakete, kurā pieejami visi IEEE / IET pilntekstu žurnāli, konferenču materiāli, zinātniskie krājumi un standarti. IEEE izdod trešo daļu pasaules literatūras par datoru, tīklu un elektronikas tēmām, 149 zinātniskus un nozaru žurnālus, konferenču krājumus no 900 IEEE ikgadējām konferencēm. Vairāk nekā 2 mlj. ierakstu. Arhīvs no 1988.g., dažiem izdevumiem no 1893.g. Pieeja 1/3 augstas kvalitātes pasaules pašreizējas literatūras elektrotehnikā, datorzinātnēs un saistītās tehnoloģijās. Izmēģinājuma laikā pieejamas pilntekstu publikācijas un anotācijas.
• Datubāze pieejama līdz 24.06.2011.

SCOPUS - bibliogrāfiskā citēšanas datubāze. Piedāvājam unikālu iespēju izmantot SCOPUS (izdevējs Elsevier) – pētnieciskās literatūras bibliogrāfisko datubāzi. Scopus ir viena no lielākajām bibliogrāfiskajām-citēšanas datubāzēm, radīta zinātniekiem ātrai informācijas iegūšanai. Datubāze nodrošina integrētu pieeju augstas kvalitātes literatūrai, apvieno sevī informācijas meklēšanu zinātniski recenzētos avotos un kvalitatīvos interneta resursos. Scopus datubāzē norādīts zinātnisko rakstu citējamības indekss! Scopus aptvērums: 18 000 zinātnisko žurnālu nosaukumi no 5000 izdevējiem; 23 miljoni patentu; 40 miljoni zinātnisko rakstu kopsavilkumu; 435 miljoni zinātnisko interneta lapu rezultātu; Saites uz pilntekstu datubāzēm un citiem bibliotēku resursiem.
• Datubāze pieejama līdz 19.06.2011.

Ebscohost: Environment Complete un Energy & Power Source.
•Environment Complete satur plašu un noderīgu informāciju ekosistēmu ekoloģijā, enerģētikā, reģeneratīvo energoresursu un dabas resursu jautājumos, lauksaimniecībā, okeanogrāfijā un saldūdens zinātnē, ģeogrāfijā, piesārņojuma un atkritumu menedžmentā, apkārtējās vides tehnoloģijā, vides likumdošanā, par sabiedrības ietekmi, pilsētvides plānošanu u.c. Datubāzē ietverti 2400000 ieraksti no vairāk kā 2200 nosaukumu izdevumiem. Vairāk nekā 920 žurnāliem un 190 monogrāfijām (Encyclopedia of World Environmental History, Advances in Water Treatment & Environmental Management) pieejami pilnie teksti. Pilnie teksti nav pieejami pilnā apjomā visiem datubāzē iekļautajiem izdevumu nosaukumiem!

• Energy & Power Source ir plašākā pilnteksta/bibliogrāfiskā datubāze, nozīmīgs informācijas resurss enerģētikas profesionāļiem un pētniekiem. Datubāze atbalsta informacionālās vajadzības energoapgādes un elektroenerģijas nozarēs un apakšnozarēs (nafta, dabasgāze, elektroenerģija, ogle, kodolenerģija, reģeneratīvā enerģija). Datubāze sniedz svarīgu informāciju par enerģijas pētniecību, sadali, ieguvi, tirdzniecību, ražošanu, pārdošanu. Datubāzē ietverti ieraksti no vairāk kā 1200 nosaukumu publikācijām. Vairāk nekā 244 žurnāliem un 73 monogrāfijām pieejami pilnie teksti. Pilnie teksti nav pieejami pilnā apjomā visiem datubāzē iekļautajiem izdevumu nosaukumiem!
• Datubāze pieejama līdz 30.06.2011.

EBSCOhost eBooks - EBSCOhost piedāvā pilntekstu e-grāmatas, ko izdevušas pasaules vadošās zinātniskās izdevniecības, angļu valodā dažādās zinātņu nozarēs (ķīmija, medicīna, datorzinātne, ekonomika, inženierzinātnes u. c.). Iespējams meklēt grāmatas pēc atslēgvārdiem, atvērt saturu, lasīt pilntekstu, meklēt pēc atslēgvārdiem grāmatas tekstā, izmantot vārdnīcu terminu meklēšanai, izdrukāt 60 lapas no katras grāmatas.
E-grāmatu piekļuves adrese šeit! →EBSCOhost Web→Izvēlnē atvērt „New features”→eBooks on EBSCOhost → Atvērt saiti „Preview the new look and convenience of eBooks on EBSCOhost now”.
• Datubāze pieejama līdz 30.06.2011.

IoPscience (Institute of Physics). Fizikas institūts ir vadošā starptautiskā profesionālā organizācija, kuras darbība vērsta uz nozares sasniegumu veicināšanu un to praktisko pielietojumu. Tiek piedāvāti žurnālu pilnteksti no vairāk kā 60 žurnāliem. Resursu tematiskais aptvērums - fizika, matemātika, ķīmija, vides zinātne, inženierzinātnes.
• Datubāze pieejama līdz 31.07.2011.

Datubāzes pieejamas RTU datortīklā reģistrētajos datoros un RTU portālā ORTUS (Bibliotēka). Konsultācijas par datubāžu lietošanu un meklēšanu tajās sniedz Informācijas un pakalpojumu nodaļa.
Tālrunis: 67089102; E-pasts: uzzinas [at] rtu [dot] lv.